Nasze sprawy

10 stycznia 2021

Kancelaria wspierała Klienta (dużego akcjonariusza spółki giełdowej) w procesie sukcesywnego wychodzenia ze struktur tej spółki.

W związku z wystąpieniem przeciwstawnych poglądów wśród większościowych akcjonariuszy i zaistniałych na tym tle konfliktów, zarówno reprezentacja Klienta podczas Walnych Zgromadzeń, jak i wsparcie w egzekwowaniu przysługujących Klientowi uprawnień korporacyjnych, wiązało się z koniecznością rozstrzygnięcia istotnych zagadnień merytorycznych i taktycznych.

W toku działań udało się przeprowadzić m.in. procesy buy-back, a także zmiany w składzie organu nadzoru przy wykorzystaniu procedury głosowania grupami.

W toku realizacji zlecenia Kancelaria opiniowała i przygotowywała projekty uchwał organów spółki oraz projekty umów związanych z przygotowaniem pakietów akcji do sprzedaży (m.in. umowy pośrednictwa, umowy z DM, umowy sprzedaży), a także wszelkiego rodzaju zgłoszeń związanych z uczestnictwem w spółce giełdowej (raportowanie m.in.: z tytułu posiadania znacznych pakietów akcji spółki giełdowej, z tytułu posiadania statusu insidera, a także w związku z procedurą przyspieszonej budowy księgi popytu (accelerated book building, ABB), zawarcia porozumienia akcjonariuszy).

Finalnie zrealizowane zostały transakcje, w wyniku których sprzedane zostały pakiety akcji o łącznej wartości kilkudziesięciu milionów złotych.

Udostępnij:

Mogą Cię zainteresować:

Nasze sprawy

Kancelaria uzyskała dla Klienta prawomocne zabezpieczenie w procesie na tle kredytu denominowanego w walucie CHF.

4 grudnia 2023
Kancelaria uzyskała dla Klienta prawomocne zabezpieczenie w procesie na tle kredytu denominowanego w walucie CHF.

Nasze sprawy

Poprowadzenie sprawy sprzedaży sieci aptek.

11 września 2023
Poprowadzenie sprawy sprzedaży sieci aptek.
powrót do bazy wiedzy

Skontaktuj się z nami

Napisz lub zadzwoń

Szmyrka Nawrat & Wspólnicy spółka jawna

ul. Widok 10, 50-052 Wrocław | zobacz na mapie