Współpraca z ABL

Alliance of Business Lawyers to międzynarodowe stowarzyszenie niezależnych kancelarii prawniczych, koncentrujących swoją działalność na obsłudze prawnej przedsiębiorców oraz doradztwie przy transakcjach gospodarczych, także o charakterze transgranicznym. Są to nasi sprawdzeni i zaufani partnerzy, specjaliści zapewniający naszym Klientom profesjonalną i efektywną pomoc prawną w kilkudziesięciu krajach, w tym w głównych ośrodkach biznesowych Europy, Ameryki Północnej i Południowej oraz Azji. Aktualnie firmy zrzeszone w ABL to ponad 900 prawników w 57 biurach zlokalizowanych w 34 krajach.

W ramach tej organizacji współpracujemy także z The Council of International Investigators (CII) – wiodącym międzynarodowym stowarzyszeniem firm detektywistycznych, świadczących dla biznesu usługi dostawy informacji oraz wspierających zarządzenia ryzykiem oraz z Integra International – światowym zrzeszeniem firm konsultingowych i audytorskich.

Nasze relacje z partnerami zagranicznymi wymiernie służą naszym Klientom rozwijającym swój biznes zagranicą.

Dzięki współpracy kancelarii z partnerami
z Alliance of Business Lawyers nasi Klienci:

  • Mają dostęp do szerokiego grona zaufanych specjalistów z dziedziny prawa, finansów, podatków, doradztwa biznesowego i strategicznego, usług detektywistycznych w wielu krajach na świecie,
  • nie są pozostawieni samym sobie, gdy ich biznes przekracza granice Polski, lecz mogą czuć się bezpiecznie, rozwijając swoją działalność w wielu istotnych ośrodkach biznesowych na Świecie,
  • mają zapewnione profesjonalne doradztwo prawne w zakresie przepisów obowiązujących w innych państwach, wchodząc w relacje biznesowe z zagranicznymi kontrahentami lub dokonując zagranicznych inwestycji,
  • mogą korzystać z pojawiających się okazji biznesowych i inwestycyjnych w innych krajach,
  • mogą pozyskiwać kontakty handlowe, biznesowe i inwestycyjne wśród klientów firm prawniczych i doradczych zrzeszonych w ABL i powiązanych organizacjach.

Obsługa przedsiębiorców polskich zagranicą

Świat staje się coraz mniejszy, biznes przekracza granice państw, przedsiębiorcy poszukują nowych rynków zbytu na swoje usługi i towary, inwestorzy poszukują najkorzystniejszego miejsca dla swych inwestycji, dynamicznie rozwijają się transakcje w obrocie międzynarodowym. To stanowi wyzwanie dla kancelarii prawniczych. Nie chcąc pozostawiać naszych Klientów bez wsparcia prawnego wówczas, gdy ich biznes wykracza poza granice Polski, nawiązaliśmy relacje z wieloma zagranicznymi, zaufanymi i gwarantującymi najwyższy profesjonalizm firmami prawniczymi. Z ich pomocą możemy zapewnić naszym Klientom pomoc lokalnego, sprawdzonego profesjonalisty w miejscu, gdzie wymaga tego interes naszych Klientów.

Wsparcie Klientów zagranicznych w Polsce

Polska jest miejscem, w którym działalność swą prowadzi wiele firm zagranicznych oraz na inwestycje decyduje się szereg zagranicznych inwestorów. Nasza kancelaria świadczy usługi prawne dla firm zagranicznych, które zakładają lub rozwijają swoją działalność w Polsce, reprezentuje zagranicznych przedsiębiorców w relacjach z polskimi kontrahentami, a także zapewnia kompleksową obsługę prawną w zakresie zagranicznych inwestycji w Polsce. 

Zapewniamy profesjonalne doradztwo prawne zagranicznym klientom z wielu branż, na każdym etapie ich działalności lub inwestycji w Polsce. 

Skontaktuj się z nami

Napisz lub zadzwoń

Szmyrka Nawrat & Wspólnicy spółka jawna

ul. Widok 10, 50-052 Wrocław | zobacz na mapie